Google Translate
Microsoft Translate
Ange endast information angående träningar.
Information angående tävlingar finns i sepratat tråd.
Använd forumet för övriga meddelande och diskussioner.
För mycket spam? Släng iväg ett mail till så tar vi bort dessa spam-inlägg
Tack för ett trevligt Cykel-löp-pass ute i Delary. Mycket trevligt initiativ av Filip!
Skicka mig ett sms eller mail på vad du/ni vill ha för sort och storlek? Jag skickar beställningen på onsdag nästa vecka. Sms 0705-161533 Mail Glad midsommar alla vänner:-))
Tack alla sub9:are, för en härlig runda runt sjön, där vi alla drog ;) vårt strå till stacken. Det gick bättre än förväntat för egen del, så jag är väldigt glad.Det var ett kanon-upplägg med gruppindelningen (tyckte jag) med tanke på den hårda motvinden söderut.Peter, Ian och min grupp-kapten Micke skötte uppdraget med den äran. Ett extra tack till dig Micke för din peppning till mig, någonstans på västsidan, den cyklade jag länge på. Glad Midsommar alla/Anders Hässelmo Ängelholm
Blev en skön runda Älmhult-Häradsbäck-Lönsboda-Älmhult med prat tempo nästan hela vägen, det som fick oss tysta var regnet, vi ville inte ha grus i munnen. Bra jobbat alla 10 som var med idag.
Jodå, precis som vanlig, kl18 ruller vi...
Brickpass, 20km cykel följt av 5km löpning.Torsdagar kl 18:00: 20/6, 27/6, 4/7, 11/7, 18/7Halv Ironman daysSimning 1.5km i Dammsjön. cykel 90km, löpning ca 15km.Lördagar kl 09:00: 29/6, 20/7Samling Näsvägen 19 i Delary. Alla passen sker gemensamt med frifarts sträckor där samlar ihop igen efteråt. Vill man bara cykla eller springa går det givetvis också bra.För mer information:Filip Gustafsson, eller 0722207164
Har kämpat några år med sub 9 nu klarade jag ,vi det.Ett extra hjärtligt tack till Ian ,Peter o Micke är djupt imponerad av er sociala kompetens.Nu lugnar jag ner min cykling lite och tar fram golfbagen,dricker några flera öl och går upp några kilo.Glad midsommar alla vi hoppas på SOL
Jag har 3 platser kvar i bilen till Vansbrosimningen om någon vill hänga med. Jag kommer köra upp förmiddag 6juli, boende i skolsal och sen köra hem efter simningen på söndag.
6st på kvällens pass. 2st som cyklade Vätternrundan och 4st som bryde sig inte om ;) Tycker rehab är överskattad och cykelcross är underskattad ;) Och välkommen tillbaka Skåne Fredrik.
Alla välkommen att lufta benen lite ikväll I lungt tempo. KL18 på KH.